Wycieczki


Tu byliśmy:

Wycieczka do Magicznych ogrodów - 22.06.2017 r.

22 czerwca 2017 r. uczniowie z klas czwartych i piątych pojechali zwiedzać krainę marzeń i fantazji, czyli "Magiczne ogrody":

magiczne ogrody

 


 

Wycieczka klasy 1b - 2.02.2017 r.

2 lutego 2017 r. 40 osobowa grupa uczniów z klas I-III wybrała się do Warszawy na największą na świecie kosmiczną wystawę pod patronatem NASA - GATEWAY TO SPACE.

Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR, międzynarodową stację kosmiczną ISS, modele rakiet m.in rakietę Sojuz, promy kosmiczne jak Wostok czy Woschod, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik 1, kapsułę Apollo, łaziki kosmiczne wśród nich Lunar Rover, który uczestniczył w misji Apollo, autentyczne kokpity i elementy rosyjskich i amerykańskich maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów w tym umundurowanie Gagarina. Był też prototyp rakiety stworzony przez Juliusza Verne. Największym przeżyciem było dotknięcie księżycowego kamienia, a najwięcej emocji wzbudziły symulatory lotów i trenażery. Dużo radości dostarczył wszystkim kostium Lorda Vadera z „ Gwiezdnych Wojen”. Po zapoznaniu się z ekspozycją i obejrzeniu filmu o kilkoro dzieci wyraziło chęć wyruszenia na podbój kosmosu. Jednak po zobaczeniu kosmicznego jedzenia i automatu do Coca – Coli, który nie zrobił kariery w kosmosie, potencjalni astronauci woleli wrócić na kolację do własnych domów.

Była to niezwykła lekcja historii ekspansji kosmosu. Taka forma poznania rzeczywistości z pewnością dostarcza więcej radości niż niejedna gra komputerowa czy aplikacja w telefonie.

Opiekunowie kosmicznej wyprawy: Ewa Żuraw, Bożena Kieliszczyk i Urszula Araszkiewicz.

wycieczka 1b


 

Wycieczki 0d

Wizyta w gospodarstwie

Pod koniec września klasa 0d udała się na wycieczkę do gospodarstwa Państwa Siatkowskich (rodziców Mikołaja), by zobaczyć hodowlę kur ozdobnych, królików, papug oraz pięknego kolorowego bażanta! Dzieci miały także możliwość zabaw swobodnych na powietrzu oraz poczęstowane zostały miodem z domowej pasieki.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłą gościnę!

upsiatkowskich

 


 

 

Rwetes u Basi – kiszenie kapusty

Dnia 29 września kl. Od, Ia, Ib i IIb wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego, by spędzić dzień podczas „Wielkiego rwetesu u Basi, bo kapustę Basia kwasi”, a także pozostać „Z dynią za pan brat!”. Dzieci poznawały proces kiszenia kapusty, po czym miały okazję do samodzielnego spróbowania teorii w praktyce! Ponadto odbyły one m. in. wycieczkę wozem, doiły sztuczną krowę, odwiedzały kopalnię złota i leśny labirynt. Pobyt w krainie kapusty i dyni zakończył się ognikiem z kiełbaskami.

kapusta

 


 

Od w OSP Stanisławów

Słonecznego wrześniowego popołudnia kl. 0d i Ia gościły w remizie OSP w Stanisławowie. Druhowie przybliżyli dzieciom służbę strażaka, wyjaśnili sposób informowania ich o zdarzeniach oraz zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu jednostki, a także wytrwale odpowiadali na pytania dzieci. Każde dziecko miało również możliwość spędzenia chwili w wozie strażackim.

0d straz

 


 


 

Wycieczka klasy 2a - 26.10.2016 r.

26 października 2016 r. klasa 2a, pod opieką pani Anny Orych i Magdaleny Kożuch, pojechała na wycieczkę do Warszawy. Tam w Pałacu Kultury i Nauki, w Muzeum Techniki uczestniczyła w lekcji muzealnej na temat węgla kamiennego. Następnie uczniowie udali się do kina Cinema City na film "Sekretne życie zwierzaków domowych".

 2a1

2a2

2a3

 


 

Ranczo OKAPI - 10.10.2016 r.

10 października 2016 r. klasy: 4a, 4b i 5a pojechały na ranczo Okapi w okolice Dębego Wielkiego. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie świetnie odnaleźli się w roli kowbojów i Indian i chętnie korzystali z atrakcji oferowanych przez właścicieli rancza. Dzieci wysłuchały wielu intersesujących informacji, np. na temat Indian czy czerpania papieru. Zwieńczeniem był poczęstunek, czyli grillowane kielbaski, które po szaleństwach fizycznych smakowały wyśmienicie.

wycieczka okapi