Dzień Ziemi 25.04.2017 r.


 

Dzień Ziemi

 

25 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie pod opieką pani Bogumiły Dymerskiej i Izabeli Szczepanik wprowadzili nas w świat proekologicznych zachowań. Każda klasa (1-3) przygotowała występ muzyczno-taneczny o tematyce związanej z dbaniem o dobro naszej Ziemi. Starsi uczniowie wzięli udział w projekcie na wykorzystanie w sposób produktywny, praktyczny lub artystyczny odpadów wtórnych  i zprezentowli nam: plakaty o tematyce proekologicznej, zabawki czy przedmioty wykonane z odpadów. Na koniec Pani dyrektor nagrodziła uczniów, którzy wzięli udział w specjalnie na ten dzień przygotowanym konkursie literackim "Jesteśmy częścią przyrody- wiersz":

I miejsce - Karolina Mironiuk - 4awiersz przyroda

II miejsce  - Adrianna Słowik - 5b

II miejsce - Albert Zdanowicz - 4b

wyróżnienie: Marta Rokicka i Magda Marszał.

 

Z proekologiczną a równocześnie charytatywną akcją wystąpił Samorząd Uczniowski, który z okazji Dnia Ziemi ogłosił konkurs na klasowe zbieranie plastikowych nakrętek. Rozstrzygnięcie wzbudzilo wiele pozytywnych emocji. Pani dyrektor oglosiła zwycięzców i wręczyła dyplomy:

Klasy 1-3:

I miejsce - IIIb - 9 kg

II miejsce - IIb - 4 kg

III miejsce - Ia - 0,5 kg

Klasy 4-6:

I miejsce - 6b - 23,7 kg

II miejsce - 4a - 19,1 kg

III miejsce - 4b - 10,7 kg.

nakretkiZ tej akcji cieszymy się szczególnie, gdyż zdrowa rywalizacja, która może komuś pomóc oraz przekazanie pozytywnej energii jest jak najbardziej właściwe.

Zdjęcia z uroczystości w Galerii.