Wydarzenia, uroczystości


Wydarzenia z życia szkoły: uroczystości, spotkania...

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

23 czerwca 2017 r., w strugach deszczu uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017.

1

Czytaj więcej...

ZWYCIĘSTWO LITERACKIE

 

Franciszek Sierhej

zajął

II miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM

DLA

DZIECI I MŁODZIEŻY

zorganizowanym przez

Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną i Bibliotekę Pedagogiczną

 


 

 

Tydzień czytania dzieciomksiazka1

 

W dniach 5-9 czerwca w naszej szkole w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" braliśmy udział w "Tygodniu czytania dzieciom". W związku z tą akcją uczniowie mieli do wykonania zadania:

  • klasy 4-6 wykonały plakaty pt. "Dlaczego warto czytać"

tydzien czytania

  • klasy 2 wykonywały projekty okładki do ulubionej książki;
  • klasy 3 pisały własną książkę na dowolny temat;
  • dzeciom z oddziałów zerowych książki czytały znane, związane ze szkołą i Stanisławowem osoby, czyli: p. Teresa Cichocka, p. Wiesława Czapska, p. Jolanta Szadkowska i p. Jan Leś;
  • w bibliotece podczas przerw starsi uczniowie czytali książki młodszym uczniom.
  • czytanie

Za pomysły  oraz opiekę nad zadaniami dziękujemy pani Elżbiecie Binkowskiej - naszej Pani z Biblioteki :)

 


 

 

 

Sukces recytatorski!!!

 

31 maja 2017 r. dwoje uczniów: Julia Wołkowicz z kl. Va i Bernard Szponar z kl. VIb, pod opieką p. Agnieszki Muszelik, reprezentowało naszą szkołę na IV Powiatowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej: "Poezja w językach Szekspira i Puszkina" w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie.

Julia recytowała dwa wiersze Jana Brzechwy: "Lion" i "Monkey" w angielskiej wersji językowej, a Bernard utwór Roberta Frosta "The Road Not Taken". Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z bardzo trudnym i ambitnym zadaniem, jakim była interpretacja i recytacja wierszy w języku angielskim. Należy podkreślić, że poziom, jak zawsze na konkursach językowych, był wysoki, a konkurs bardzo prestiżowy.

Serdeczne gratulacje dla Bernarda, który zdobył I miejsce w kategorii klas IV-VI w powiecie!!! Warto było więc zadać sobie trud i wziąć udział w konkursie, gdyż oprócz gratulacji, dyplomów i cennych nagród pozostaną miłe wspomnienia i jeszcze większa chęć do zdobywania kolejnych sukcesów językowych.

konkurs ang

 


 

 

Dzień Dziecka dziecko1

 

 

Tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy pod hasłem: "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia o prawach dziecka przygotowanego przez klasę 4b pod opieką pani Katarzyny Płudowskiej. Uczniowie przedstawili prawa dziecka korzystając z doświadczenia i postaci literackiej, czyli króla Maciusia I. Były także śpiewy oraz tańce.

Następnie Pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i nagrody uzyskane w konkursach ( o czym w zakładce Konkursy), po czym uczniowie klas szóstych rozdali wszystkim dzieciom słodycze, soki oraz jabłuszka ufundowane przez Radę Rodziców oraz firmę dostarczającą owoce do naszej placówki.

Zdjęcia.

Kolejnym etapem uroczystości była część dietetyczna. Do niej uczniowie przygotowali się dzień wcześniej, wykonując najnowszą piramidę żywieniową z produktów przyniesionych z domu. Obecnie obowiązująca piramida życiweniowa nasi nazwę Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej i wygląda tak:

piramida

Zgodnie z nowymi wytycznymi uczniowie przygotowywali smaczne kanapeczki, sałateczki i koreczki, które wspólnie konsumowali, a to wszystko można zobaczyć tu i tu, i jeszcze tu.

Ostatnim punktem programu z okazji Dnia Dziecka było wywołanie i podtrzymanie ducha sportowej rywalizacji, czyli rozgrywki sportowe. Podzielone na dwie kategorie, klasy 1-3 i 4-6, wywołały wiele emocji. Żałuję tylko, że zdjęcia nie przekazują dźwięku, który powstawał podczas dopingu. Zdjęcia sportowe tu i tu.